Rok przed maturą

XI (2016 r.)

Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Fizycznego
Instytut Fizyki UMCS
w Lublinie
Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli

zapraszają uczniów wszystkich klas (z wyjątkiem klas maturalnych) szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego do udziału w XI edycji (2016 r.) konkursu fizycznego Rok przed maturą.


Regulamin konkursu do pobrania (pdf)


Po przeprowadzeniu XI edycji w roku 2016 zdecydowano o przerwaniu organizowania konkursu "Rok przed maturą" z uwagi na to, że w ostatnich latach ramy nauczania w szkołach średnich dają gorsze możliwości opanowania fizyki na poziomie wymaganym w konkursie.

Liczba uczestników

RokEtap szkolnyFinał
Liczba szkółLiczba uczniówLiczba szkółLiczba uczniów
2006343242672
2007373833584
2008335813181
20095378841120
20106098048114
20115499444106
201256101649117
20135099344114
201442118135103
2015469393687
2016447713592
 

LAUREACI

2016

IPaweł Flis36I  LO im. Jana Zamoyskiego w Zamościu Andrzej Mazurkiewicz
IIRafał Ćwiek34Zespół Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w LeżajskuAgnieszka Burda
IIIMateusz Bąkała32I LO im. Ks. A. J. Czartoryskiego w PuławachDorota Adamczyk-Fiorek
IVRoman Korsak29III LO im. Unii Lubelskiej w LublinieRegina Zawisza-Winiarczyk
IVPaweł Tyszko29Zespół Szkół Budowlanych i Ogólno­kształcących w BiłgorajuTeresa Kość
VWiktor Michalski25I LO im. Ks. A. J. Czartoryskiego w PuławachDorota Adamczyk-Fiorek
VIKamil Gardyjas24Zespół Szkół Nr 1 im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie LubelskimLeszek Bober
VIMaciej Szulik24I LO im. Ks. A. J. Czartoryskiego w PuławachDorota Adamczyk-Fiorek
VIIKacper Kosiński23Prywatne LO im. Królowej Jadwigi w Lublinie Marek Sowa
VIIPiotr Kośkiewicz23Prywatne LO im. Królowej Jadwigi w Lublinie Marek Sowa
VIIMichał Rogala23Prywatne LO im. Królowej Jadwigi w Lublinie Marek Sowa

2015

MiejsceImię i nazwiskoPunktySzkołaNauczyciel
IStanisław Kurdziałek44Otwarte Koło Olimpijskie przy LO im. Jana III Sobieskiego
w Lublinie
Piotr Kononowicz
IIJakub Boguta42Prywatne LO im. Królowej Jadwigi w Lublinie Marek Sowa
IIIPiotr Tatarczak37Otwarte Koło Olimpijskie przy LO im. Jana III Sobieskiego
w Lublinie
Piotr Kononowicz
IVMateusz Kukuryka35III LO im. Unii Lubelskiej
w Lublinie
Regina Zawisza-Winiarczyk
VPrzemysław Rusztyn34I Społeczne LO im. Unii Europejskiej
w Zamościu
Andrzej Mazurkiewicz
VIMichał Kołodziej30I LO w Radzyniu PodlaskimLeszek Szalast
VIIPatrycja Cieplicka 29I  LO im. Jana Zamoyskiego
w Zamościu
Andrzej Mazurkiewicz
VIIIPaweł Bury26Otwarte Koło Olimpijskie przy LO im. Jana III Sobieskiego
w Lublinie
Piotr Kononowicz
VIIIPiotr Kędziora26I LO im. Ks. A. J. Czartoryskiego
w Puławach
Dorota Adamczyk-Fiorek

2014

MiejsceImię i nazwiskoPunktySzkoła Nauczyciel
IJakub Boguta41Otwarte Koło Olimpijskie przy LO
im. Jana III Sobieskiego
w Lublinie
Piotr Kononowicz
IIStanisław Kurdziałek40Otwarte Koło Olimpijskie przy LO
im. Jana III Sobieskiego
w Lublinie
Piotr Kononowicz
IIIGrzegorz Nowacki38I LO
im. Ks. A. J. Czartoryskiego
w Puławach
Dorota Adamczyk-Fiorek
IVMichał Grendysz33II LO
im. Hetmana Jana Zamoyskiego
w Lublinie
Marek Miśkiewicz
VAdam Cisowski32Otwarte Koło Olimpijskie przy LO
im. Jana III Sobieskiego w Lublinie
Piotr Kononowicz
VIMarcin Mielniczuk28Prywatne Gimnazjum i Liceum
im. Królowej Jadwigi
w Lublinie
Marek Sowa
VIGrzegorz Nowak28II LO
im. Gen. Gustawa Orlicz-Dreszera
w Chełmie
Hanna Jarosz
VIMichał Remiszewski28I LO
im. Józefa Ignacego Kraszewskiego
w Białej Podlaskiej
Anna Sawczuk-Maksymowicz
VIMaciej Sakwa28II LO
im. Mikołaja Reja
w Kraśniku
Ewa Dec
VIIMichał Kapuśniak27I  LO
im. Jana Zamoyskiego
w Zamościu
Andrzej Mazurkiewicz
VIITomasz Szydłowski27V LO
im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Lublinie
Joanna Mazur
VIIIMateusz Kukuryka26III LO
im. Unii Lubelskiej
w Lublinie
Regina Zawisza-Winiarczyk
VIIIŁukasz Skowron26LO
im. Jana III Sobieskiego
w Lublinie
Piotr Kononowicz

2013

MiejsceImię i nazwiskoPunktySzkoła Nauczyciel
IPaweł Migryt47III LO w LublinieDominika Brus
IIMałgorzata Łazuka43Otwarte Koło Olimpijskie przy LO
im. Jana III Sobieskiego
w Lublinie
Piotr Kononowicz
IIMateusz Michalewski43Prywatne Liceum
im. Królowej Jadwigi
w Lublinie
Marek Sowa
IIIKonrad Dołowy42I LO w PuławachMariola Wróbel
IIIMateusz Rachwał42VI LO w LublinieJoanna Kosior
IVFilip Rak40LO
im. ONZ
w Biłgoraju
Ryszard Wołoszyn
VMichał Kreft 39Prywatne LO
im. Paderew­skie­­go w  Lublinie
Jakub Sadurski
VMateusz Szczygieł39I LO w ZamościuAndrzej Mazurkiewicz
VIWojciech Kozyra38LO
w Leżajsku
Andrzej Majewski
VIMichał Waszczuk38III LO
w Lublinie
Beata Niewczas
VIIMateusz Warowny35Otwarte Koło Olimpijskie przy LO
im. Jana III Sobieskiego
w Lublinie
Piotr Kononowicz
VIIIJakub Kotowski34LO
w Radzyniu Podlaskim
Leszek Szalast
VIIIPiotr Olesiejuk34I LO
w Białej Podlaskiej
Piotr Sawczuk
IXStanisław Kurdziałek33Otwarte Koło Olimpijskie przy LO
im. Jana III Sobieskiego
w Lublinie
Piotr Kononowicz
XTomasz Stępień32ZS
w Tomaszowie Lubelskim
Leszek Bober

2012

MiejsceImię i nazwiskoPunktySzkoła Nauczyciel
IMateusz Michalewski 46Prywatne Liceum
im. Królowej Jadwigi w Lublinie
Marek Sowa
ITomasz Moskal 46I Społeczne LO w ZamościuAndrzej Mazurkiewicz
IIAndrzej Kuśmierczyk 44II LO
w Białej Podlaskiej
Renata Michalczuk
IIIAndrzej Więckowski41II LO
w Lublinie
Marek Miśkiewicz
IVMateusz Gryta40II LO
w Kraśniku
Ewa Dec
IVMałgorzata Łazuka40Otwarte Koło Olimpijskie przy LO
im. Jana III Sobieskiego
w Lublinie
Piotr Kononowicz
Mirosław Kulik
VFilip Rak 37LO
im. ONZ w Biłgoraju
Ryszard Wołoszyn
VIBartłomiej Graca35ZSO nr 1
w Puławach
Jadwiga Kosińska
VIGrzegorz Krasuski35I LO
w Lublinie
Kamil Kamiński
VIIArkadiusz Bańka34II LO
w Kraśniku
Ewa Dec
VIIPiotr Stolarz34I LO
w Puławach
Dorota Adamczyk-Fiorek
VIIJakub Szymański34XXI LO
w Lublinie
Ewa Szpikowska-Głowacka
VIIIBartosz Grabczak33I LO
w Puławach
Dorota Adamczyk-Fiorek
VIIITomasz Strzałka33ZSO nr 1
w Puławach
Jadwiga Kosińska
VIIIMichał Szyszka33III LO
w Lublinie
Dominika Brus
VIIIKatarzyna Zawadzka33III LO
w Zamościu
Barbara Pankiewicz

2011

MiejsceImię i nazwiskoPunktySzkoła Nauczyciel
IIreneusz Szulc40I LO
w Chełmie
Anna Legwant
IIMagdalena Brytan38ZS Budowlanych i Ogólnokształcących
w Biłgoraju
Teresa Kość
IIDamian Bukowski38I LO
w Chełmie
Anna Legwant
IIIKrystian Kałużny35I LO
w Chełmie
Anna Legwant
IVŁukasz Raduj33LO
im. ONZ
w Biłgoraju
Krzysztof Wesołowski
VGrzegorz Wrzyszcz32ZS Nr 3
w Hrubieszowie
Agnieszka Sadowska- Marciniuk
VIKrzysztof Daniluk31I LO
w Białej Podlaskiej
Stanisława Dąbrowska
VISzymon Kuśmierczyk31II LO
w Białej Podlaskie
Renata Michalczuk
VIPrzemysław Skiba31I LO
w Zamościu
Andrzej Mazurkiewicz
VIIKatarzyna Mazurkiewicz30I LO
w Zamościu
Andrzej Mazurkiewicz
VIIMichał Pielaszkiewicz30I LO
w Kraśniku
Dariusz Ćwieka
VIIRadosław Usarek30I LO
w Puławach
Dorota Adamczyk-Fiorek
VIIIMichał Karpiński28I LO
w Puławach
Mariola Wróbel
VIIIAdrian Prejs28III LO
w Zamościu
Marianna Urbańska
VIIIBarbara Tudryn28LO
w Leżajsku
Andrzej Majewski
IXWojciech Jankowski27LO
w Leżajsku
Andrzej Majewski
IXWojciech Krawczyk27Katolickie LO
w Białej Podlaskiej
Renata Michalczuk
IXMichał Zarobkiewicz27I LO
w Radzyniu Podlaskim
Leszek Szalast

2010

MiejsceImię i nazwiskoPunktySzkołaNauczyciel
IKrystian Zawistowski43II LO
w Białej Podlaskiej
Renata Michalczuk
IIMarcin Śliwa40I LO
w Lublinie
Ryszard Biernacki
IIIMichał Dawid39I Społeczne LO
w Zamościu
Andrzej Śnieżko
IIIJan Murdzek39I Społeczne LO
w Zamościu
Andrzej Śnieżko
IVJakub Zawiślak38LO
im. ONZ
w Biłgoraju
Krzysztof Wesołowski
VJarosław Klamut37I LO
w Lublinie
Adam Sikorski
VIMichał Siczek35Pallotyńskie LO
w Lublinie
Piotr Kononowicz
VIIMaciej Kieroń34I LO
w Lublinie
Ryszard Biernacki
VIIISzymon Ciupak32I LO
w Zamościu
Andrzej Mazurkiewicz
VIIIPrzemysław Rybak32I LO
w Zamościu
Andrzej Mazurkiewicz
IXWojciech Kitka31I LO
w Zamościu
Andrzej Mazurkiewicz
XTanita Aszyk29I LO
w Chełmie
Anna Legwant
XAdam Radomski29II LO
w Świdniku
Dorota Kuczyńska
XIKamil Surdacki28II LO
w Kraśniku
Ewa Dec
XIBłażej Szum28III LO
w Zamościu
Marianna Urbańska
XIJowita Wawer28II LO
w Puławach
Jadwiga Kosińska
XIAgata Kicun28LO
im. Staszica
w Hrubieszowie
Andrzej Bielak

2009

MiejsceImię i nazwiskoPunktySzkołaNauczyciel
IDamian Lodowski43I LO
w Kraśniku
Deonizy Podgajny
IIKrzysztof Kostrzewski42III LO
w Lublinie
Regina Zawisza-Winiarczyk
IIJakub Zakrzewski42I LO
w Radzyniu Podlaskim
Leszek Szalast
IIIŁukasz Chechliński41II LO
w Lublinie
Marek Miśkiewicz
IIIMateusz Zawiślak41LO
im. ONZ
w Biłgoraju
Krzysztof Wesołowski
IVMichał Wlaź40III LO
w Zamościu
Barbara Pankiewicz
VBłażej Szum39III LO
w Zamościu
Marianna Urbańska
VMarcin Śliwa39I LO
w Lublinie
Ryszard Biernacki
VIMichał Ścibior36ZSO Nr 1
w Puławach
Jadwiga Kosińska
VIIMarta Przykaza34Pallotyńskie LO
w Lublinie
Piotr Kononowicz
VIIŁukasz Wawrzyszko34III LO
w Lublinie
Regina Zawisza-Winiarczyk
VIIIMateusz Czopiński33LO
w Międzyrzecu Podlaskim
Marian Saran
VIIIPatryk Drozd33II LO
w Lubartowie
Jolanta Prokopowicz
VIIIMichał Korzeń33I LO
w Zamościu
Andrzej Mazurkiewicz
VIIIAdam Radomski33II LO
w Świdniku
Dorota Kuczyńska
VIIIPrzemysław Rybak33I LO
w Zamościu
Andrzej Mazurkiewicz

2008

MiejsceImię i nazwiskoPunktySzkołaNauczyciel
IWojciech Leluch42I LO
w Zamościu
Andrzej Mazurkiewicz
IICezary Prus41I LO
w Chełmie
Anna Legwant
IIISzymon Bugaj40III LO
w Zamościu
Barbara Pankiewicz
IIIArtur Łukasik40II LO
w Lublinie
Elżbieta Wójtowicz
IIIMateusz Zawiślak40LO
im. ONZ
w Biłgoraju
Krzysztof Wesołowski
IVBartłomiej Luchowski39I LO
w Zamościu
Andrzej Mazurkiewicz
IVMateusz Dębowski39Katolickie LO
w Białej Podlaskiej
Renata Michalczuk
VDorota Kowalczyk38III LO
w Lublinie
Beata Niewczas
VPaweł Tutka38LO
im. ONZ
w Biłgoraju
Stanisław Rząd
VKarol Wołek38LO
w Radzyniu Podlaskim
Leszek Szalast
VIMichał Niewiadomski36III LO
w Lublinie
Beata Niewczas
VIMateusz Socha36IX LO
w Lublinie
Cezary Grzelak
VIITomasz Gąsior35LO
im. ONZ
w Biłgoraju
Krzysztof Wesołowski
VIIPrzemysław Osial35II LO
w Świdniku
Dorota Kuczyńska

2007

MiejsceImię i nazwiskoPunktySzkołaNauczyciel
IRafał Górski49I LO
w Zamościu
Andrzej Mazurkiewicz
IIMichał Gorczyński45II LO
w Lublinie
Anna Kwiatkowska
IIJakub Smyk45III LO
w Zamościu
Marianna Urbańska
IIIKamil Kułaj44I LO
w Zamościu
Andrzej Mazurkiewicz
IVPaweł Baj41III LO
w Lublinie
Beata Niewczas
IVPaweł Kowalik41I LO
w Radzyniu Podlaskim
Leszek Szalast
IVŁukasz Kulawczuk41I LO
w Białej Podlaskiej
Stanisława Dąbrowska
IVMarcin Waniek41I LO
w Białej Podlaskiej
Stanisława Dąbrowska
VMarcin Darmochwał40III LO
w Zamościu
Marianna Urbańska
VMonika Drabik40I LO
w Chełmie
Anna Legwant
VIRobert Adamczuk38V LO
w Lublinie
Joanna Mazur
VIIPiotr Cieślak37III LO
w Lublinie
Beata Niewczas
VIIMichał Mełgieś37III LO
w Lublinie
Beata Niewczas
VIIIKrzysztof Kuczyński35II LO
w Kraśniku
Ewa Dec

2006

MiejsceImię i nazwiskoPunktySzkołaNauczyciel
IAgnieszka Pawluczuk49II LO
w Lublinie
Elżbieta Wójtowicz
IISzymon Greszta48IX LO
w Lublinie
Joanna Russa-Resztak
IIIPaweł Magryta46I LO
w Chełmie
Anna Legwant
IVMałgorzata Tomasiak44III LO
w Lublinie
Magdalena Matuła
VLech Grodzieński42II LO
w Lublinie
Elżbieta Wójtowicz
VKarol Nawrocki42ZSZ Nr 1 i II LO we WłodawieMirosław Trociuk
VIWojciech Szopiński40ZS Nr 3
w Hrubieszowie
Agnieszka Sadowska-Marciniuk
VIIPaweł Dudek38ZS Nr 2 i I LO
w Lubartowie
Małgorzata Wolińska
VIIIŁukasz Zinkiewicz37Pallotyńskie LO
w Lublinie
Anna Kazańska
IXMichał Laskowski36IX LO
w Lublinie
Joanna Russa-Resztak
IXGrzegorz Nazar36I LO
w Chełmie
Anna Legwant
XHubert Jaworski35ZSO Nr 1
w Puławach
Jadwiga Kosińska